I PÄEV (27.detsember) – Pinnawala elavantide orbudekodu. Dambulla koopatempel

Tänasel päeval elab Pinnawalas keskeltläbi 70 sinna toodud kui ka seal sündinud elevanti. Esimesed vigastatud või hüljatud elevandid toodi orbudekodusse 1975 aastal. Orbudekodu külastuse ajal näeme elevantide jões veega kastmist, elevantide rongkäiku ja elevandi beebide toitmist.
Kohapealt on võimalik osta kõike elevantidega seonduvat (k.a. elevandi väljaheidetest valmistatud paberit)

Dambulla hiiglaslikud seinte ja lagede freskodega koopatemplid pärinevad 1.sajandist e.m.a. Kahes koopas asuvad erineva suurusega Buddha kujud koos mõned jumalate ja kuningate kujudega. Suurim kaljust raiutud Buddha kuju on 15 meetrine pikkune.

II PÄEV (28.detsember) – Sigrya Kivi, Matale vürtsiaed, Kandy vanalinn hambatempel

Sigiriya on tuntud tänu 5. sajandist pärit “Taeva Kindlus” kaljukindlusele. 170 meetri kõrguse kalju otsas oli kunagi vallikraavidega ümbritsetud aiad, palee, ujumisbassein! Rohketest treppidest üles minnes on vahepeal jalga puhata ja kindlasti silmate ka antiikseid elusuuruses noortest naiste freskosid. Kalju otsast avaneb lummavad panoraamvaated, mida võiks nautida hommikust õhtuni.

Matale vürtsiaedades näeb erinevaid puid/põõsaid/taimed (piprad, kakaod, kardemoni, sidrunheina, kaneeli, aaloed, nelki) milledest mingid kindlad vürtsid pärinevad. Ringkäigu lõpus räägitakse, mis kreemidesse/ravimitesse neid lisatakse ja kuidas neid erinevates toitudes kasutatakse! Huvi korral võimalik ka neid vürtse, kreeme, ravimeid endale soetada. Kui ringkäik tehtud ja ostud sooritatud, siis lõunastame seal samas, vanade taldrikutega, kruusidega, pottidega, jne sisustatud kohvikus/aidas.

Kandy (Sri Lanka suuruselt teine linn) kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Kandy`s asuvatest paljudest kloostritest, pühamutest, templitest on kuulsaim 4-dal saj. Sri lankale jõudnud „Buddha hamba” kuldse katusega Püha Hamba templi kompleksi. Kui Kandy`t peetakse kaasaegse budismi keskuseks, siis „Buddha hammast” budistliku maailma üheks pühamaks reliikviaks.

III PÄEV (29.detsember) – Botaanikaed Peradeniya, Teeistandus Nuwara Eliya`s, Rongisõit Ellasse

Kohalike ja muude kohtade tavataimede ning troopiliste taimede kõrvalt leiame sealt rohkelt haruldasi kui ka ohustatudi taimeliike! Üle 5000 erineva taimeliigiga Peradeniya Botaanikaaed on kuningate iluaiana tegutsenud alates 1374 aastast.

Tõuseda ja langustega kurviline ja künklik maastik, silmapiirini ulatuvad teepõõsastega kaetud mäed ja orud, hästi viimistletud tehnikaga teelehti korjavad naisterahvad ehk teeistanduste piirkonnas saate paljude postkaardi kõlbulike vaadete osaliseks!

Teevabrikut külastades saame ülevaate tee kasvatamisest ja töötlemisest. Saab proovida erinevaid teesorte ning see järel soovi korral neid ka tehasepoest endale soetada. NB! Arusaamatul põhjusel on nad seal kallimad kui mõnes väikekülas!

Rongisõidul Ellasse näeme vahelduvaid maastiku vaateid. Alguses liigume läbi teeistanduste mägisele metsa maasikule, kus näeme nn mägimajades ja mäenõlvadel elavaid/tegutsevaid inimesi. Omaette vaatepilt on mägedes asuvatele küladele/asulatele, kus naabri juurde minemiseks pead pea püstloodis ronima a la 100 meetrit. Ronigisõit lõppeb Ella piirkonna meeliülendavate vaadetega (kui just udune ei ole).

Väikeses Ella mägilinnas on rohkelt toitlustusasutusi, kus enamustes pakutakse maitsvaid roogasid!

IV PÄEV (30. detsember) – Ella mägilinn, Safari Yala Rahvuspargis, sõit Hikkaduwesse

Ellat on tihti kirjeldatud ka kui Lonely Planetit, mille hingematvaid vaateid kõrgelt langevatele koskedele, puhtale rohelusest pakatavale loodusele ning enda tippu ronima kutsuvaid mägesid mujalt ei leia ja mujal ei näe! Sealsest värskemast värskema õhust võib saada värskeõhu mürgituse :). Ella on ideaalne koht, kuhu minna ennast värskendama ja aju välja lülitama.

Üks Ella imesid on Ella kivi. Ella kivi otsast avanevat imelist ja sõnul kirjeldamatut vaadet – ronivad iga päevaselt sinna nautima tuhanded inimesed.

Oma rohumaadega, vihmametsadega kui ka randadega on Yala rahvuspark üks parimaid kohti loomasafariks. Safari jooksul näeme kohalikke ja/või rändlindusid nagu haigruid, flamingod, kormorane, iibiseid, faasaneid ja paabulindusid. Loomaliikidest on rohkearvuliselt esindatud elevandid, pühvlid, krokodillid ja huulkarud. Suure tõenäosusega kohtab ka leoparti, sest siin on üks suurimaid leopardide kogukondasid terves maailmas.
Huvi korral on võimalus sisse põigata pargi territooriumil asuvasse rohkem kui 2000 aasta vanusesse Sithulpawwa kloostrisse.

V PÄEV (31. detsember) – Rannapuhkus Hikkaduwa paradiisi rannas, VANAAASTAÕHTU.

Sri Lanka lõunarannikul asuv Hikkaduwa väikelinn on aasta aastalt muutumas järjest rohkem turistidest elatuvaks kuurortlinnaks. Ülemaailmset tuntust kasvatakse suuresti tänu fantastiliselt ilusatele ja lainelistele randadele.

VI PÄEV (01.jaanuar) – Rannapuhkus Hikkaduwa paradiisi rannas

VII PÄEV (02. jaanuar) – Rannapuhkus Hikkaduwa paradiisi rannas

VIII PÄEV (03. jaanuar) – Rannapuhkus Hikkaduwa paradiisi rannas

IX PÄEV (04. jaanuar) – Galle vanalinn ja fort, vaala- ja delfiinivaatlusreisid, Kosgoda merikilpkonnade haudejaam

Pikalt olulist sadama linna rolli täitnud ja UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluv Galle on Sri Lanka kõige huvitavama ajalooga linn. Vaatamisväärsustest olulisemad on Hollandi kindlus, majakas ja sadam. Kuigi linna asutasid ja fordi rajasid 16. sajandil portugallased, siis uue kõrgema sisemüüri rajasid pärast kindluse ülevõtmist 1663.a. hollandlased. Kahe müüri vahelt kulgeb kaetud käik, mis ühendab keskbastioni kahe poolbastioniga. Forti`s on väga mõnus rahulikult jalutada kaitsevallidel ja mošeede, templite, kirikute juures ning külastada ka juveelipoode, kunstigaleriisid, kohvikuid, jne.

Kosgoda merikilpkonnade haudejaamast leiame eest eri vauses viit sorti kilpkonni, kes elutsevad mere kaldalale ehitatud a la kümnes basseinis. Kaluritelt ja külaelanikelt ostetud munad hoitakse kilpkonnade koorumiseni soojas liivas. Enne merre laskmist hoitakse neid mereveega täidetud basseinides.

X PÄEV (05. jaanuar) – Rannapuhkus Hikkaduwa paradiisi rannas. Hilisõhtul transfeer lennujaama.

SEIKLUSREISI HIND: 1199 EUROT

REIS SISALDAB:
KOGU PROGRAMMI
KÕIK SISSEPÄÄSUD/LOAD (Elevantide orbudekodu, Sigrya Kivi, Botaanikaed Peradeniya, Teeistandus Nuwara Eliya`s tehase ekskursioon, Rongisõit Ellasse, Safari Yala Rahvuspargis, Kosgoda merikilpkonnade haudejaam, jne)
KOGU TRANSFEER (k.a. Hikkaduwa – Colombo)
KÕIKI ÖÖBIMISI VILLADES JA HOTELLIDES
KOHAPEALNE INGLISE KEELNE REISISAATJA
EESTI KEELNE REISISAATJA
KÕIGI MUGAVUSTEGA MINIBUSS TERVE REISI VÄLTEL
AUTOJUHT
10 HOMMIKUSÖÖKI

REIS EI SISALDA:
MOBIILIOPERAATORI SIDE- JA INTERNETITEENUST
KAAMERA TASUSID
ISIKLIKKE OSTUSID, SUVENIIRE
LENNUKIPILETEID TALLINN – COLOMBO – TALLINN (Riia – Colombo – Riia)
KINDLUSTUST

TÄHTIS:
PAKUTUD MARSRUUT ON HÄSTI PLANEERITUD JA LÄBI PROOVITUD NING ON IGATI TEGUSALT NAUDITAV.
KORRALDAME SRI LANKA PRIVAATREISE (alates 8 inimesest) REISE TEILE SOBIVAL AJAL! Seda soovituslikult kõige paremal aastaajal (november – märts)!