I PÄEV (20. märts)

Saabumine Kota Kinabalusse Sabahi osariigi pealinna.

Borneo Mari- Mari Cultural Village
Põhimõtteliselt sarnaneb see küla meie Vabaõhumuuseumile. Sealt saame korraliku sisevaate Borneo hõimude elust ja olmest ehk kuidas nad kunagi elasid nn pikkmajades, mida sõid, mis riideid/kaunistusi kandsid, jne. Külastus lõppeb tantsuetendusega ja hinnas sisalduva lõunasöögiga (kestab koos lõunasöögiga 3h)
Majutamine ja puhkus hotellis.

Õhtupoolikul linnatuur, kus külastame ostlemiseks vabaõhuturgu ning keha kinnitamiseks mereandide ja kalaturgu.

II PÄEV (21. märts)

Nabalu Linna külastus. Lummavad vaated Kota Kinabalu mäele. Suure suveniiri ja käsitööturu külastus. Vaba aeg (1 – 1.5h)

Canopy Taevatee jalgsimatk. 200 meetri pikkune turvaline laudtee on ehitatud 30 – 40 meetri kõrgusele puulatvadesse. Sealt avaneb džunglis elutsevatele loomadele omane vaade ümbritsevatele vihmametsadele.

Poring Kuumaveeallikate basseinid. Basseinid on spetsiaalselt ehitatud, kus saab üksi olles vastavalt kuumuse taluvusele naturaalset kuumaveeallika vett nautida. Kuumust võimalik külmavee lisamisega reguleerida. Eraldi olemas ka bassein jahedama veega, kuhu võimalik kõrvetava päikese eest peitu pugeda.

Liblikate aed – Liblikate aias näeme me väga palju erinevaid liblikasorte, kes kõik elutsevad Borneol. Lisaks liblikatele pakuvad silmailu ka sealsed värvilised lillesordid.

Selles piirkonnas on võimalik õnne korral näha õitsemas maailma suurima õiega putuktoidulist lille – rafflesiat. Kolmest korrast kahel meie ise nägime!

III PÄEV (22. märts)

Sabahi ühe ja ainsa teeistanduse külastus/tehase tuur. Võimalik tutvuda ja osta kaasa erinevaid Sabahi teesid. Lõunasöök lummava vaatega platvormkohvikus.

Looduslikult elavate kalade poolt massaaž jalgadele. Kalad asuvad ühes väikejões. Nad meelitatakse väikese toidu abil enda jalga juurde, kes siis siblides ja nokkides teie jalgu masseerivad.

Saabume “džungli vaatega” Sabahhi hotelli, kus on võimalik lõõgastuda suures välibasseinis!

Õhtul on soovijatel võimalus süüa ja shopata õhtuses Sandakani südalinnas. Pikemalt basseini ääres lõõgastujatel võimalus õhtustada ka hotellis. Hotelli õhtusöögid on külluslikud ja väga nauditavad!

IV PÄEV (23. märts)

Hommikusöök ja väljasõit Sepilok orangutanide rehabilitatsioonikeskusse. Külastame Sepilok orangutanide rehabilitatsioonikeskust, mille poolest on see piirkond just tuntust kogunud. Tegemist on kahe osalise keskusega. Üks osa keskusest on kinnine ehk selles osas kasvatatakse ja valmistatakse iseseisvaks eluks ette orvuks jäänud orangutange. Teine osa on vihmametsadele avatud ehk toidu jagamise ajaks tulevad spetsiaalselt kohale ümbruskonna vihmametsades elavad orangutanid. Selle tegevuse juures võib kehtida vanasõna „kes hiljaks jääb, see ilma jääb”, sest toidule pretendeerivad veel üleannetud makaagid.

Külastame ninaahvide jälgimiskeskust, kuhu ehitatud platvormidele tulevad sööma ümbruskonnas elutsevad ninaahvid. Kuna ümbruskonnas on vihmametsade asemele rajatud rohkelt palmiistantusi, siis piirkonna ninaahvid vajavad lisa toitlustamist. Ninaahvid on tuntud just selle pärast, et nad elavad ainult Borneo saarel. Kuna nad on inimestega harjunud, siis võib teil õnnestuda end koos ninaahvidega ka pildistada.

Lõunasöök Sandakani linna kaubanduskeskuses, kus sobivat lõunasööki on võimalik valida kümnete ja kümnete toidupakkujate vahel! Pärast lõunasööki võimalik kaubanduskeskuses teha sisseoste.

Sandakani Vee Küla külastus. Jalutame vee peale ehitatud nn linnakus, kus põhilisteks elanikeks meremustlased ja hiinlased.

Õhtul on soovijatel võimalus süüa ja shopata õhtuses Sandakani südalinnas. Pikemalt basseini ääres lõõgastujatel võimalus õhtustada ka hotellis. Hotelli õhtusöögid on külluslikud ja väga nauditavad!

V PÄEV (24. märts)

Pärast hommikusööki ja hotellist lahkumist külastame Sandakani uhkemat ja suurimat Templit.

Pealelõunal jõuame džunglisse. 30 minutilise paadisõidu järel Kinabatangani jõel saabume oma džungli laagrisse.
Check in ja hiline lõunasöök (sisaldub hinnas).

Pealelõunane 1.5 – 2 tunnine metsik jõeretk. Vaatleme ja pildistame ahve, linde, krokodille
Õhtusöök (sisaldub hinnas).

Öine 1.5 – 2 tunnine metsik jõeretk. Põhirõhk lindudel
Ööbimine 2 kohalistes vooditega džunglimaja numbritubades. Toad on ilma konditsioneerita. Lahtistel akendel putukavõrgud. Teie magamist saadavad džungli helid ja hääled.

VI PÄEV (25. märts)

Varahommikune jõekruiis (1.5 – 2h) kus saame osa lummavast päikesetõusust koos ahvi kolooniatega ja mõne unise krokodilliga. Hommikusöök.

Ennelõunane 5.8 km vihmametsa matk. Saame aimu tõelisest vihmametsast ja otsime metsikuid orangutange. (Viimasel kevadreisil õnnestus meil neid näha).

Lõuna ja puhkus. Enne õhtust jõekruiisi istutab iga soovija ühe puu, millega anname panuse vihmametsa jätkusuutlikusele.

Jõekruiis (1.5 – 2h) otsimaks krokodille ja ninaahve. Õhtusöök

Õine vihmametsa matk (2.7 km) eriline tähelepanu on lindudel.

VII PÄEV (26. märts)

Pärast hommikusööki lahkumine džunglist.

Külastame Gomantong linnupesade koobast.
Koobas on tuntud linnupesade tõttu, millest valmistatakse hinnalist delikatess suppi. Koobastes askeldab ja elab miljoneid nahkhiiri ja pääsukesi.

Tee peal Sepornasse jahutame keha ja ujume karskes ja värskendavas koses.

Pärastlõunal jõuame Seporna Meremustlaste linna.
Check in basseiniga hotelli. Vaba aeg Sepornas. Õhtusöök mereääres, kus võimalik nautida oivalisi mereande.

VIII PÄEV (27. märts)

Pärast hommikusööki lühike tutvus päevase Seporna linnaga.
Seporna on väga omapärane sadamalinn, kus näeb paatides ja merekülades elavaid ning kauplevaid meremustlasi. Võimalus külastada „keskaegset” kalaturgu, kus kaubeldakse eriskummaliste „mere-elukatega”. Samuti võimalus poodides teha vajalike sisse oste (nt . Võimalik odavalt osta Tiigrisalve!).

Lõunast lahkume Mabuli saarele. Meid ootavad imelised paradiisisaared

Check in Mabuli saare kõigi mugavustega hotelli. Hotellitoad on kõikidele vajadustele vastavad ja konditsioneeriga.

Õhtusöök, Vaba aeg. Algab unistuste puhkus päikeselisel paradiisisaarel. Saar ei ole eriti suur. Kogu saar on võimalik kerge jalutuskäiguga läbida. Lühikesele teekonnale jäävad ka kaks filipiini meremustlaste küla, kust saab natuke aimu nende elust ja olust.

IX PÄEV (28. märts)

Rannapuhkus valgetel liivadel koos hommikusöögi, lõunasöögi ja õhtusöögiga!

Ühelt saarelt teisele liikude möödume ja vaatleme lähedalt veepealset mustlasküla, kellede lapsed püüavad meid „röövida” nagu Somaalia piraadid. Õnneks nemad soovivad vaid maiustusi.
Sibuan saar, vabaaeg/liivarand, snorgeldamine, lõunasöök

X PÄEV (29. märts)

Rannapuhkus valgetel liivadel koos hommikusöögi, lõunasöögi ja õhtusöögiga!

Enne lõunal snorgeldame Mabuli ja Kapalai saare lähedal. Parim koht jälgimaks värvide rohket mereelu ja mereelukaid.

XI PÄEV (30. märts)

Pärast hommikusööki Check out ja lahkumine saarelt
Sõit Tawau lennujaama ja Lend Tawau lennujaamast Kota Kinabalusse
Kota Kinabalus check in lennujaama lähedal kõigi mugavustega 3* hotelli.

XII PÄEV (31. märts)

Transfeer Kota Kinabalu lennuväljale ja lahkumine Malaisiast.

SEIKLUSREISI HIND: 1999 EUROT

REIS SISALDAB:
KOGU PROGRAMMI
KÕIK SISSEPÄÄSUD/LOAD (Cultural Village ekskursioon, Poringi kuumaveeallikad, Canopy taevatee, Kalade jalamassaaž, Rafflesia lill, Sabahi teeistanduse tuur, Sepilok Orangutang, Labuk Bay Proboscis Monkey Sanctuary, Linnupesa koopad.
TRANSPORT TERVE REISI VÄLTEL
KÕIKI ÖÖBIMISI 3* – 4* HOTELLIS JA VOODIKOHTADEGA DZUNGLIMAJAS
PROFESSIONAALNE KOHAPEALNE INGLISE KEELNE GIID
EESTI KEELNE REISISAATJA
AUTOJUHT
11 HOMMIKUSÖÖKI (kõikidel päevadel)
7 LÕUNASÖÖKI
5 ÕHTUSÖÖKI
SISELENNU PILETID TAWAU – KOTA KINABALU
PAADISÕIDUD MABULI, BOHEY DULANG, jne SAARTELE JA KINABATANGANI JÕEL NING KÕIKI NENDEGA KAASNEVAID LUBASID
PAADI TRANSFEER SEPORNA – MABUL – SEPORNA

REIS EI SISALDA:
MOBIILIOPERAATORI SIDE- JA INTERNETITEENUST
KAAMERA TASUSID
ISIKLIKKE OSTUSID, SUVENIIRE
LENNUKIPILETEID TALLINN – KOTA KINABALU – TALLINN
KINDLUSTUST

TÄHTIS:
PAKUTUD MARSRUUT ON MITMEID KORDI LÄBI PROOVITUD JA ON IGATI TEGUSALT NAUDITAV.
KORRALDAME MALAISIA PRIVAATREISE (alates 6 inimesest) REISE TEILE SOBIVAL AJAL! Seda soovituslikult kõige paremal aastaajal (märts – november)!

LISAVÕIMALUSED JUHUKS KUI MALAISIASSE LENNATAKSE LÄBI HONG KONGI
Ekskursioonid Hong Kongis, Lantau saar, 3000 aastat vana kaluri küla
Shopping Shenzenis, teemapargi Aken maailma ja Hiina ajaloopargi külastamine
Macao Päevareis