25.3
25.1
25.2
25.4
25.5
25.6
25.7
bty
bdr
25.3
25.1
25.2
25.4
25.5
25.6
25.7
bty
bdr

25. jaanuar – Toraja – Makassar – Denpasar (Indoneesia trip)

Indoneesia trip X päev – Sulawesi saar VIII päev

Pärast hommikusööki võtsime suuna Makassarisse! Tegelikult saab Torajast Makassarisse ka lennukiga. Reisi planeerides me seda varianti ei julgenud kasutada, kuna seda lennuteenust pakkusid rahvusvaheliselt tunnustamata lennufirmad. Kohapeal selgus, et ei ole nendel häda midagi – suhteliselt uued ja korralikud lennukid! Seekord oli reis planeeritud maadpidi tagasi minekuga, kuid järgmisel korral kasutame kindlasti lennukit. Sellega võidab väärtusliku lisapäeva.

Maadpidi liigeldes oli võimalus veelkord nautida maalilisi vaateid ja käänulisi mägiteid. Õhtupoolikul jõudsime Makassarisse kust koheselt lendasime taas Denpasari. Kuigi meie reis jätkus Komodo saarte tuuriga, siis kahjuks Makassarist otse lennukiga sinna ei saa. Seega veetsime õhtu Denpasari hotelli basseini ääres lõõgastudes ja tulevaseks seikluseks jõudu kogudes!

Kuna tänase päeva kohta suur midagi uut ja huvitavat rääkida ei ole, siis kirjutaksin Torajalaste inimeste nn klassi kuulumise tähtsusejärjekorrast ehk hierarhiast ja natuke veel detailsemalt nende matmise kombest!

Torajalastel kehtib tänase päevani kindel nn 4 tasemeline hierarhia. Kõige madalam on neljas (4) tase. Vanasti olid nendeks kõige vaesemad inimesed, kes tegid ka kõige raskemaid ja räpasemaid töid. Osaliselt on see nii ka tänapäeval. Nendest natuke kõrgemal asetsevad kolmanda (3) taseme inimesed, kes olid siis vastavalt natuke jõukamad ja natuke parema vereliiniga! Isegi meie giid ei osanud seda klassidesse kuulumist täiesti üheselt lahti seletada, kuid kumama jäi vereliinide teema. Just kuningliku vereliini pärast olid ka teine (2) ja esimene (1) klass teistest kindlalt kõrgemal tasemele. Esimene teada olevalt kuningate liin ja teine osaliselt kuningate liin. Kõige selle juures hämmastas mind kaks konkreetset ja tänaselgi päeval kehtivat tingimust. 1. Sa oled sündinud neljanda (4) ehk madalaima tasemaga klassi ja oled saanud väga väga rikkaks, siis ikkagi ei ole sul kunagi võimalik kõrgemasse klassi saada/kuuluda. 2. 1 ja 2 taseme inimesed ei abiellu kunagi 3 ja 4 taseme inimestega. Nad võivad abielluda üks kõik mis rassist või rahvusest inimesega, aga mitte kunagi madalama või kõrgema klassi inimesega. Seda kõike tõestas ilmekalt meile ka meie giid kui olime külastamas matuseid. Seal oli üks väga kena noor naine, keda ka meie giid mitmel korral nn silmas. Selle peale natuke norisime, et no näed kui kena neiu ja tundub ka sulle meeldivat! Neiu meeldimist ta ka varjamatult tunnistas. Küsisimegi, et kas ta tõesti ei sooviks nii kena neiuga abielluda – millele ta väga loomutruult reageeris „ei, ei, ei, mitte kunagi”. Tüdruk kuulub tema jaoks liiga madalasse klassi. Tema suguvõsa kuulub muidu teise klassi.

Tuleb tunnistada, et selle huvitava ja tänaselgi päeval funktsioneeriva nn vaikivat seadust on keeruline enda jaoks reaalseks kujutada/mõelda!

NB! Kuna suuresti sõidule kulunud päeval me pilte ei teinud, siis postitame siis mõned huvitavad avadamata pildid!

1. Selle kadunukesel peaks järgmisel tasandil piisavalt suitsu olema!

2. Midagi sarnast meie nn ilusa koduaja teemale, mis selles piirkonnas väga pop oli. Neile tähtis ja oluline väljastatud heade märksõnade rohkus/arv!  PKK – Perekonna heaolu. Pkk on ka organisatsioon, mis tegeleb kodu korrashoiuga, puude istutamisega, juurikate kasvatamisega jne. Selle koduaia märksõnad: Halaman – hoov, Asri – harmoonia (koduga seonduv), Teratur – hästi organiseeritud, Indah – ilus, Nyaman – mugav.

3. Selline näeb välja rollerite/motikate mini bensiinijaam suurlinnas.

4. Selline näeb välja rollerite/motikate mini bensiinijaam kauges külas.

5. Neljakordse puust kruiisilaeva ehitusjärgus sviit.

6. Restorani grill peab kogu aeg kuum olema.

7. NEW AROMA LAUT ehk UUE AROOMIGA LAUDAST SAAB 30000 tonni eest nii mõndagi :)!!!