DCIM101MEDIADJI_0080.JPG
Siidipood
DCIM101MEDIADJI_0081.JPG
DCIM101MEDIADJI_0079.JPG
edf
Toroja hotell
DCIM101MEDIADJI_0080.JPG
Siidipood
DCIM101MEDIADJI_0081.JPG
DCIM101MEDIADJI_0079.JPG
edf
Toroja hotell

22. jaanuar – Sengkang Weawing center. Sengkang – Toraja (Indoneesia trip)

Indoneesia trip VII päev – Sulawesi saar V päev

Tänane päev kulges suuresti ratastel ehk sõitsime Sengakang´ist Toroja`sse. Hommikul külastasime nn Sengkang Kudumise Keskusest (muide Sengkang on endise Bugise Kuningriigi pealinn). Tegemist ei olnud meie mõistes keskusega (suure hoonega), vaid piirkonnaga kus paljud inimesed tegelevad kudumisega. Siin piirkonnas kootakse peamiselt siidi ja toodetakse siiani värvilisi bugise pulmarüüsid ja tantsukostüüme. Kuna oli küllaltki varajane hommikupoolik, siis paljud poed/”väikesed tehased” veel suletud! Mõni selline oli õnneks avatud. Tooted iseenesest olid päris korralikult valmistatud kuid meie jaoks liiga kirjud ja erk värvilised. Kvaliteeti arvestades ei tohiks neil oma valdkonnas edukalt mitte hakkama saamist karta.
Maanteel kilomeetreid mõõtes hakkas „sile” maastik vahelduma mägisemaga. Mõnus oli nautida vahelduvaid vaateid sügavatele orgudele ja kõrgetele mäetippudele! Ühes sellises kohas tegime ka selja sirutamise ja keha värskendamise peatuse. Poe/kohvik väliterrassil kohvi juues tundusid massiivsed ja jõulised mäed eriti aukartust äratavad!

Siit ei olnud enam palju minna ja peagi tervitasid Tara Toraja väravad meid tekstiga (otsetõlkes) „Koos oleme tugevad – eraldi langeme”!!! See slogan/hüüdlause on ajendatud riigi ajaloo ususõdadest, milledel me siin pikemalt peatuma ei hakka. Sellest räägib meie giid pikemalt ja põhjalikumalt juba Teie endi reisil :)!

Olen unustanud oma blogides kirjutada kohalike inimeste selfie lembelisusest. Nimelt igas peatuskohas saime end tunda nagu Hollywoodi filmistaarid. Praktiliselt ei olnud ühtegi kohta, kus ei oleks meie juurde tulnud mõni kohalik ühisfoto tegemise eesmärgil. Kui muidu soovisid meiega pilti teha lihtsalt tänaval kohatud inimesed, siis nt Toroja väravates sõitis meist mööda motikas kahe mehega, kes meid märgates tulid pildi tegemiseks lausa tagasi. Vot nii haruldased on valged inimesed veel seal kandis! Naersime omaette, et nad kindlasti arvavad meid olevat mingid tähtsad tegelased. Samas mõnes mõttes osutus see isegi tõeseks, aga sellest lähemalt järgmises blogis.
Pärastlõunal jõudsime Tara Toraja keskusesse Rantepao`sse. Registreerisime hotelli kompleksi, mille hooned/majad olid ehitatud Tongkonan stiilis! Kompleksi territooriumi suures basseinis oli mõnus lõõgastuda ja õhtul päikese loojangut nautida.