Maidani väljak
Kiievi kesklinn
Kiievi kesklinn II
Kiievi kesklinn III
Kiievi kesklinn IV
Metroo
Kiievi kotlet
Veiseliha praad
Maidani väljak
Maidani väljak
Kiievi kesklinn
Kiievi kesklinn II
Kiievi kesklinn III
Kiievi kesklinn IV
Metroo
Kiievi kotlet
Veiseliha praad
Maidani väljak

25.detsember – KIIEV

Eile 07. jaanuaril lõppes meie Sri Lanka loodust/kultuuri tutvustavast ja rannapuhkusest koosnev seiklusreis. Kuna meie koduleht ei olnud selle reisi alguseks veel piisavalt valmis, siis ei saanud me sinna ka koheselt postitusi teha. Teeme seda nüüd igapäevaselt tagant järele. Teisipäeval algava Bali-Sulawesi-Komodo avastusreisi blogi püüame pidada koheselt päevade kaupa!!!

NB! Meie koduleht aasiareisid.ee saab 100% korralikult toimima selle nädala lõpuks ehk ärge laske end seal veel eksisteerivast segadusest häirida. Samuti saab selle nädala jooksul sinna üles pandud paljud uued reiside kuupäevad!

Esmaspäev 25. detsember.

25 detsembri vara hommikul asusime kolmest perekonnast koosneva (kokku 12 persooni) reisiseltskonnaga Sri Lanka poole teele. Seekordseks lennumarsruudiks oli Riia – Ukraina – Doha – Colombo. Just sellise marsruudi puhul oli määravaks hind ehk nn blackout kuupäevadeks ühe ümberistumisega lennupiletid algasid 1700 eurost inimene.

Pärastlõunal olime juba Kiievis kus planeeritud kesklinnas jalutamine oli heaks võimaluseks jõulusöökidest tekkinud väikesest lisakaalust vabanemiseks. Linna puhtasse ja rikkalikult jõuluvalgustustega kaetud piirkonda sõitsime „piraat” taksodega. Ei teagi miks lasime end nende poolt ära rääkida. Kui meie pere sõit linna kulges rahulikult paarkümmend aastat vana jaapanlasega, siis ühe teise perekonna liikmed said kogeda pisut ekstreemset kiiret sõitu pea sama vana seitsmenda klassi BMW-ga. Kiievit meenutades tulebki kahele autos viibinud poisile esimesena meelde just see heas mõttes äge autosõit.

Piisavalt poode väisatuna sai söögikohaks valitud pubi, kus söögid/joogid olid meie pealinna südalinna hindadega võrreldes super soodsad ja Kiievi kotlet oma teada tuntud headuses ülimaitsev. Väikese vihjena soovitaks soodsast hinnast tulenevalt suveniire ja pirukaid soetada maa alt ehk metroo sissepääsu ees olevatest müügipoksidest.

Lastele tegime spetsiaalselt lühikese sõidu metroos, mis meie perekonna lastele oli natuke teistmoodi elamuseks kui meie teiste perekondade lastele. Kui teisted lapsed sõitsid üldse esimest korda metrooga, siis meie lastel oli hea võimalus kogeda suurt kontrasti Hong Kong ja Kiievi metroo vahel. Hong Kongi metroo turvasein platvormi ja rööbaste vahel, sujuv start ja pidurdus, liikumise kiirus ja vaiksus versus täpselt teine äärmus viis meid vähemalt pool sajandit ajas tagasi :)!

Hilisõhtul jätkus meie reis lennuga Katari pealinna Dohasse!